Kullanım KılavuzuAyrıca:


Program ile ilgili sorun yaşıyorsanız: Destek >> Program


1- Program Nasıl Çalışır?

İndirdikten sonra sadece iki kere tıklayarak çalıştırabilirsiniz. (Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır demeniz tavsiye edilir.) Herhangi bir kurulum yok!

  1. İnternete bağlı bir bilgisayarda olup hesabına giriş yap,
  2. 'Ders Seçim' ve 'Kontenjan Takip' butonlarına tıklayarak istediğin programa geçiş yap,
  3. Ders kodu ve grup bilgilerini gir,
  4. 'Çalıştır'a bas.

Artık programa hiçbir tıklama yapma! Programdan bağımsız olarak kendin de ders seçmeyi deneyebilirsin. (Bu işlemi yapmak için 'Ders Ekle / Sil'in açılmış olmasına gerek yoktur. Yılın her dönemi her an çalıştıra basıp tüm süreci izleyebilirsiniz.)

Giriş Ekranı Info Ekranı


2- Ders Seçim Programı

'Çalıştır' butonuna tıklandıktan sonra programdaki çıktı penceresinden, gerçekleşen her eylemin açıklamasını, detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Otomatik olarak bir tarayıcı açılır, usise giriş yapar ve dersleri seçmeyi dener. Açılan tarayıcıya hiçbir şekilde tıklama yapmamanız gerekmektedir.

Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için programdan bağımsız olarak ders seçimini manuel olarak denemenizi tavsiye ediyoruz. Programda reCAPTCHAlar tamamen otomatik geçilir. Çözümler ortalama 30-40 sn sürebilir (yoğun saatlerde çalışan özel algoritma genelde 1-5 sn arasında çözecektir). Eğer 'reCAPTCHA çözülüyor...' yazısı 100 saniyeden uzun süre kaldıysa programın kendini resetlemesi için chrome tarayıcısında çarpı tuşuna basabilirsiniz.

Bir diğer önemli nokta ise: Eğer bilgisayar tarih saatiniz yanlışsa ya da yurtdışından bağlanıyorsanız bilgisayar saatini Türkiye saatine göre ayarlayın. Program ders açılış saatinden hareketle (saat 08.00) özel bir algoritma çalıştıracaktır.

Aynı anda programın yer aldığı klasörde
"KAYITLAR Ders Ekle -*kullanici_adi*.txt"
isminde bir txt dosyası oluşur. Çıktı ekranında geçen olay akışının özeti bu dosyaya kaydedilir.

Ders Seçim Programı

3- Kontenjan Takip Programı

'Çalıştır' butonuna tıklandıktan sonra programdaki çıktı penceresinden, gerçekleşen her eylemin açıklamasını, detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Otomatik olarak bir tarayıcı açılır, usise giriş yapar ve kontenjanlar kontrol edilir. Açılan tarayıcıya hiçbir şekilde tıklama yapmamanız gerekmektedir.

! ! Kontenjan değişikliklerinde yüksek bir bip sesi ile uyarı alırız (bilgisayarınızın sesini açın), arayüzde sol alttaki kutuda hangi dersin değiştiğini görebiliriz.
Çalıştıra bastığınız anda 3 kere bip sesi duyacaksınız. Bu bip sesi test içindir ve eğer bu sesi duymuyorsanız ses kartınız programımızın sesli uyarısını desteklemiyor olabilir.

Aynı anda programın yer aldığı klasörde
"KAYITLAR Kontenjan Takip -*kullanici_adi*.txt"
isminde bir txt dosyası oluşur. En son alınan kontenjan verileri bu dosyaya kaydedilir.

Kontenjan Takip Programı

4- Genel Notlar ve Kullanım Tavsiyesi - ÖNEMLİ

Usis Pro Logo